Profil študenta #17: Tomáš Trungel

Narodil som sa a pochádzam z: Narodil som sa v Nových Zámkoch, ale vyrastal som v Leviciach.

Študujem na: Študujem posledný ročník aplikovanej informatiky na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky, Univerzity Komenského v Bratislave so zameraním na umelú inteligenciu. V skutočnosti je to celkom zábava.

Čo ma priviedlo do Kolégia: Prihlásenie sa do Kolégia bolo to najspontánnejšie rozhodnutie v mojom živote. V piatok som bol na pohovore, v pondelok mi Mirka zavolala že som prijatý, v utorok som sa zbalil (a zrušil všetky plány s mojimi spolubývajúcimi, napr. trénovať na polmaratón) a v stredu sa presťahoval. Ale inak ma motivovala túžba po poznaní. Príliš veľa otázok, na ktoré mi nikto nedokázal odpovedať. A pocit, že Kolégium je presne to miesto, kde to príde.

V čom ma zatiaľ Kolégium najviac zmenilo: Môj pohľad na život je úplne iný ako predtým. Uvedomil som si, že sú aj dôležitejšie veci ako tie, po ktorých som túžil. Takže tá zmena je najviac vnútorná. Ale sú tu aj iné veci, napríklad už umyjem riad po sebe, keď ho zašpiním.

Môj najväčší zážitok z Kolégia: Naša úvodná beánia. Keď som bol DJ a súčasne som hral v programe Gandalfa. DJ Gandalf. Nikdy predtým som nemal na starosti hudbu a ešte k tomu na takej veľkej udalosti. A čo viac, ešte pár hodín pred začiatkom som kvôli iným povinnostiam nemal pripravenú ani jednu skladbu. Nakoniec to dopadlo úžasne, dostal som pochvalu a nikto sa nesťažoval.

Mojou najväčšou túžbou je: Byť šťastný.

Takúto superschopnosť by som chcel mať: Zapamätať si všetko, čo sme sa naučili v Kolégiu.

Voľný čas trávim: Milujem robiť niečo nové: “Tomáš, ideš si s nami skočiť z lafka?” -“Jasné, idem.” (V skutočnosti som toto ešte nerobil, takže ma stále môžte zavolať). Okrem toho rád behávam, športujem alebo sa “flákam” s kamarátmi.

3 knihy, ktoré ma v mojom živote najviac zasiahli (okrem Biblie):

Život bez hraníc (Nick Vujicic). Čítal som ju už dávno, ale doteraz si pamätám moje dojmy: “Tak tento človek (autor, ktorý sa narodil bez rúk a nôh), má stokrát lepší a šťastnejší život ako ja. Prečo by som to teda nemohol dosiahnuť aj ja?!”

Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí (Dale Carniege). Taká klasika osobnostného rozvoja.

Harry Potter a kameň mudrcov (J.K. Rowling). Mal som 9 rokov a bola to moja prvá kniha, ktorú som prečítal. Do konca. A nesmejte sa mi. Práve táto kniha mi ukázala že čítanie kníh je zaujímavejšia činnosť ako sledovanie animákov.

Na človeku si najviac vážim: Najviac si vážim keď človek vie, čo chce v živote dosiahnuť a ide si za tým.

V budúcnosti by som chcel robiť: Podnikať v IT a robiť svet lepším miestom.

Moje motto je:

“Keď máš málo jedla, tak si ešte nalož.”

Ale nie, moje motto je každú chvílu iné, podľa toho čo ma v danom čase najviac fascinuje. Momentálne nemám žiadne.

KAN-2015-report_131

 }

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *