Organizačný tím

Branislav Kuljovský

Branislav Kuljovský

riaditeľ programu pre vysokoškolákov, branislav.kuljovsky@kolegium.org
Terézia Ligačová

Terézia Ligačová

manažérka KANcelárie a študijného oddelenia, terezia.ligacova@kolegium.org
Soňa Leitnerová

Soňa Leitnerová

manažérka pre filantropiu, sona.leitnerova@kolegium.org

Barbora Belišová

Barbora Belišová

filantropický tím Kolégia, barbora.belisova@kolegium.org
Lucia Froncová

Lucia Froncová

manažérka pre marketing a PR, lucia.froncova@kolegium.org
Katarína Adamčáková

Katarína Adamčáková

asistentka pre marketing a PR, katarina.adamcakova@kolegium.org

Stážisti

Niekoľkí absolventi Kolégia majú aj tento rok možnosť v Kolégiu stážovať. Stážistický program Kolégia nesie meno Svoradovský program – podľa internátu Svoradov, kde kedysi Anton Neuwirth ako študent býval a kde teraz trávia svoj čas aj stážisti Kolégia.

Katarína Dudová

Katarína Dudová

koordinátorka pre akademický pilier, katarina.dudova@kolegium.org

Po vyštudovaní bakalárskeho štúdia Globálneho zdravotníctva a Sociálnej medicíny na King´s College London sa Katka rozhodla stráviť minuloročný akademický rok na jednoročnom intenzívnom programe v Kolégiu. V súčasnosti pracuje na národnom projekte PIAAC (Medzinárodné hodnotenie kľúčových kompetencií dospelých) a popri tom premýšľa o tom, kde budú sledovať jej ďalšie študijné kroky. Kúsok svojho voľného času sa rozhodla venovať aj akademickej stáži, kde popri tlačení a príprave textov, syláb a tabuliek na kurzy Morálnej Filozofie, Kresťanstva a kultúry a Histórie sa najviac teší z toho, že môže byť niekomu nápomocná. Katka je dobrodružná duša, ktorá dlhé zimné večery prežíva tým, že si plánuje letný cyklovýlet alebo inú dobrodružnú expedíciu. Miluje hory, prírodu, spontánne tancovačky v kaštieľnej sále a ľudí, ktorí sa neboja snívať.

Kristína Hlinová

Kristína Hlinová

koordinátorka pre akademický pilier, kristina.hlinova@kolegium.org

Kristína je tento rok študentkou predĺženého bakalárskeho ročníka Ostravskej univerzity, kde študuje odbor Dejiny umenia so zameraním na ochranu technických pamiatok. Popri písaní bakalárskej práce o neskorogotickom majstrovi z Okoličného a prípravy na štátnice v Kolégiu stážuje v rámci akademického piliera pre predmety Umenie, Teológia a Politická filozofia. Je absolventkou jednoročného programu Kolégia. Vo voľnom čase prehľadáva antikvariáty, kde hľadá poklady slovenskej ľúbostnej poézie či kunsthistorickú literatúru, navštevuje galérie, polieva svoju domácu džungľu a ilustruje. Jej veľkým snom je ilustrovať knihu o umení (nielen) pre deti a inými rôznymi spôsobmi pomôcť ľuďom nájsť si cestu k umeleckým svetom.

Katarína Hozlárová

Katarína Hozlárová

koordinátorka podujatí katarina.hozlarova@kolegium.org

Katka absolvovala štúdium spevu na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave a už popri škole sa začala venovať kariére. Na sklonku umeleckých štúdií sa rozhodla pre Katolícku teológiu na RKCMBF UK. Akademické a životné výzvy kresťanskej filozofie ju zaujali natoľko, že v ďalšom akademickom roku nastúpila na dvojročný program Kolégia. V tomto akademickom roku čas a sily venuje službe Kolégiu, štúdiu politológie v Kutnej Hore (ČR) a učeniu hudby na Cirkevnej základnej škole a Základnej umeleckej škole v Nových Zámkoch. Pracuje na niekoľkých projektoch v oblasti podpory participácie detí a mládeže, občianskeho aktivizmu a environmentálnych výziev. Významné miesto medzi nimi zastáva projekt Vzdušné Zámky 2020, keďže „jej“ mesto vyhralo titul slovenského Mesta kultúry. Rada robí dobré veci dobre. Jej záľubami sú najmä dobrá hudba a príprava chutného jedla.

Tomáš Matia

Tomáš Matia

koordinátor podujatí tomas.matia@kolegium.org

Tomáš je študentom druhého ročníka inžinierskeho štúdia na Strojníckej fakulte STU. Momentálne sa zaoberá diplomovou prácou, kde analyzuje účinnosť slovenskej jadrovej elektrárne. Počas štúdia na vysokej škole absolvoval 17 mesiacov ako erazmák v zahraničí, kde rozširoval svoje poznanie a všeobecné obzory. Medzi tým pracoval v rôznych firmách, kde nadobúdal hlavne technické znalosti z odboru, ktorý študuje: energetické strojárstvo. Je to typ dobrodružného človeka, ktorý má rád spontánne výlety a dobrý čas s kamarátmi. Nepravidelné cestovanie po zákutiach Európy strieda s horolezectvom, turistikou ale aj celodennými cyklistickými výletmi. Zvláštnosťou je, že Tomáš nie je absolventom Kolégia, no napriek tomu si dobrovoľne vybral úlohu stážistu, kde s nadšením spoznáva zákutia tejto organizácie.

Mária Siváňová

Mária Siváňová

koordinátorka stredoškolských projektov, maria.sivanova@kolegium.org

Maruška je dobrodružná dievčina, ktorá sa po strednej škole vybrala do Nemecka. Tam strávila pol roka ako dobrovoľníčka v komunitnom zariadení Fazenda da Esperanca, ktoré je zamerané na pomoc mladým v závislostiach. Po návrate zakotvila doma v Spišskom Podhradí a rok sa venovala sprevádzaniu turistov. Túžba po poznaní ju však priviedla do Kolégia, kde absolvovala jednoročný intenzívny program. Jej láska ku Kolégiu sa spojila s vášňou pre dobrovoľníctvo, čo vyústilo do stáže pre stredoškolské projekty. Momentálne sa popri stáži venuje aj práci vo vydavateľstve .týždňa a túži sa ďalej vzdelávať. Najradšej trávi svoj čas diskusiami s priateľmi, pri dobrej knihe či kultúrnom podujatí, ale určite nepohrdne prechádzkou v prírode, horolezectvom, spontánnym kuchtením zo zásob v špajzi a „na staré kolená“ zabŕdla aj do skautingu. Jej veľkou túžbou je detabuizovať tému psychických problémov a naučiť sa všetko brať s humorom.

Andrej Sňahničan

Andrej Sňahničan

koordinátor pre marketing a PR, andrej.snahnican@kolegium.org

Andrej v tomto akademickom roku začal štúdium manažmentu na Univerzite Komenského. Minulý rok úspešne ukončil ročné štúdium v Kolégiu. Teší ho, že sa „mu môžem aspoň troškou odvďačiť formou stáže a zostať tak ešte v jeho kruhoch.“ Okrem objavenej lásky k hľadaniu pravdy a vzdelávaniu si rád odbehne spať na hory, fotiť v prírode, zahrať futbal či spoznávať zákutia sveta i našej malebnej krajiny. Rád sa zamýšľa nad večnými otázkami i opraví čokoľvek pokazené. Má rád dobrodružstvo a výzvy, ale aj ticho a pokoj. Rozpoznáte ho podľa výzoru leňochoda či chodenia ako medveď. Rád trávi svoj čas zmysluplne či už pri dobrej knihe, športovaním alebo aj pri dobrom priateľskom rozhovore nad pivom.

Kristína Tomeková

Kristína Tomeková

koordinátorka pre Akadémiu veľkých diel, kristina.tomekova@akademiavelkychdiel.sk

Po 5-ročnom štúdiu farmácie na UK a dvojročnom programe Kolégia Kika pracuje v Národnom Ústave Detských Chorôb (NÚDCH) v Bratislave na oddelení centrálnej prípravy cytostatík. To znamená, že dennodenne pripravuje pre detičky na onkológii potrebné lieky (chemoterapiu a biologickú liečbu). Počas vysokej školy však vyskúšala prácu vo farmaceutickom priemysle, nemocničnom aj verejnom lekárenstve i na vedeckom pracovisku. Svoje povolanie stále hľadá, ale s láskou a trpezlivo. Okrem práce sa venuje stáži v Kolégiu. A zhruba tak posledný rok-dva ju celkom zaujíma téma teológie tela, manželstva a rodiny, preto do budúcna ešte zvažuje štúdium v tejto oblasti. Má rada balet, pilates a bedminton a občasne tieto „športy“ strieda vo svojom voľnom čase.